Image Alt
TARİHÇE
TARİHÇEMİZ

Firmamız 1978 de kurulmuştur. Sergen Metal ağırlıklı çelik dış ticareti yapmaktadır. Galvanizli ve boyalı sac uzmanlık alanıdır. Boyalı sacı 1993 de Türkiye’ye ithal edip piyasayla tanıştıran Sergen Metal, Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (DES) fabrikasında boyalı ve galvanizli sacdan trapez, oluklu sac, panel sacı, mahya ve 8 hatla alçıpan profilleri üretmektedir. Çelik servis merkeziyle, dilme, boy kesme hizmeti vermekte boyalı, galvanizli sac ticareti yapmaktadır.

Firma sahibi Tuncay Sergen Kayseri İnönü ilkokulu, Talas ve Tarsus Amerikan Kolejleri’nden sonra, Robert Koleji / Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuş. Endüstri yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır. Çolakoğlu Metalurji A.Ş. firmasında 6 yıl Genel Md. yardımcığı yapmış, 1993 den sonra 22 yıl Avusturya Voest Alpine İntertarding AG firmasının Türkiye temsilciğini yapmıştır.  İSO’da sektörü temsil etmiş, YİSAD’da (Yassı Çelik İhracat ve Sanayicileri Derneği)  3 dönem başkanlık yapmıştır. Halen YİSAD yönetim kurulu üyesidir. 2018 yılında kurulan ÇELFED (Çelik Federasyonu) başkan yardımcısıdır.

Kayserililer Derneği’nde (KAYDER) 2 dönem başkan yardımcılığı yapmıştır. Marmara Yelken Kulübü, ASİAD, BÜMED, BİZİMTEPE, SEV Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Fenerbahçe Kulübü Kongre üyesidir.