ŞİRKETİMİZİN TARİHÇESİ

Sergen Metal Dış Ticaret Ltd. Şti. 1990 yılında kurulmuştur. Ancak demir çelik ticaretine başlangıç yılı başka isimler altında 1978’de  başlamıştır.

Şirketimizin kurucusu Tuncay SERGEN Talas/Tarsus Amerikan Koleji'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olmuştur. 1978'den beri demir çelik sektörü içindedir. 1985-1990 yılları arasında Çolakoğlu Metalurji ve Çolakoğlu Dış Ticaret A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Sergen Metal Dış Ticaret Limited Şirketi 1990 yılında kurulmuştur.

Sergen Metal kurulduğu günden bu yana yoğun olarak dış ticaret yapmaktadır. Kütük, inşaat demiri, filmaşin, sıcak ve soğuk çekilmiş sac (cold and hot rolled steel), elektro galvanizli sac (electro galvanized steel), daldırma galvanizli sac (hot dipped galvanized steel), silisli (cold rolled electrical steel)  ve boyalı saclar (prepainted steel) uzmanlık konularıdır.

Şirketimizin merkezi Kozyatağı’nda bulunan Perdemsac Plaza’dadır. Perdemsac Plaza, demir çelik tüccarlarının biraraya gelerek oluşturduğu bir nevi sac ticareti merkezidir.

 

                 SERGEN METAL DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
              sergen@sergenmetal.com